Wpusty dachowe -odwadnianie grawitacyjne opiera się na zasadzie grawitacji i odprowadza wodę do pochyłej rury poprzez rury spustowe.

Jedną z najważniejszych rzeczy, która pomaga odwrócić wodę od domu lub budynku jest prawidłowo zainstalowany system odwadniania dachu. Ci "nieśpieszni bohaterowie" systemu dachowego odgrywają istotną rolę w skutecznym usuwaniu wody i zanieczyszczeń z dachu oraz minimalizowaniu gromadzenia się wody gruntowej wokół fundamentów.

Jednak wiele razy są one pomijane, jeśli chodzi o właściwą konserwację i opiekę, i mogą stać się winowajcą wielu rodzajów szkód, jeśli nie są właściwie utrzymywane. Obejmuje to mokre piwnice, rozwój pleśni, a nawet osłabienie fundamentu.

Rynny i odwodnienia dachowe są zaprojektowane tak, aby przekierować wodę z dala od domu, i pozwalają na prawidłowy przepływ wody podczas ulewnego deszczu, zmniejszając ryzyko wewnętrznych szkód wodnych spowodowanych przez wodę cofającą się do dachu. Dla tych, którzy mogą doświadczyć śniegu, zapewniają one również przewód dla topniejącego śniegu w celu zmniejszenia obciążeń wagowych na dachu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl